Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018r

 1. W liturgii Kościoła: we wtorek - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w środę - Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę - Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
 2. Dla najmłodszych trwa czas wakacji, a dla wielu z nas czas urlopu i wypoczynku. Nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św.
 3. Spowiedź Św. w czasie wakacji codziennie 15 min. przed Mszą Św.
 4. W środę rozpoczyna się sierpień – miesiąc, w którym biskupi zwracają się do nas, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Tak dużo rodzin przeżywa dramat z powodu choroby alkoholowej. Równie niebezpiecznym jest zażywanie narkotyków czy też używanie coraz częściej przez młodzież tzw. dopalaczy. Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość od tych używek, a także modlitwa za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Spowiedź w pierwszy piątek od 17.00.
 7. Poświęcenie Ronda Pierwszych Osadników Dzielnicy Śmiechowo Północ 1934r.
 8. Bóg zapłać wszystkim sprzątającym Kaplicę. Zapraszamy w każdą sobotę o 10.00.
 9. W poprzednią niedzielę Ks. Proboszcz głosił kazania i zbierał ofiary wraz z pomocnikami w Jastarni. Bóg zapłać wszystkim za zrozumienie, modlitwę i ofiarę. Zebraliśmy prawie 9200 pln.
 10. Wolne intencje.
 11. Parafia życzy wszystkim dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia w pracy bądź na urlopie.