Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela zwykła 23.06.2024

 1. Dziś XII Niedziela zwykła. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy Panu Bogu za czas szkolnej nauki oraz modlimy się o szczęśliwy i bezpieczny odpoczynek. Jednocześnie przypominamy o obowiązku niedzielnej Mszy świętej, codziennej modlitwie i świadectwie chrześcijańskiego życia. Dziś też przypada Dzień Ojca. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich ojców polecając ich szczególnej opiece św. Józefa.
 2. W liturgii w tygodniu:
  • poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • czwartek – MB Nieustającej Pomocy
  • piątek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika
 3. W sobotę 29.06 Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dzień modlitwy w intencji Ojca świętego Franciszka oraz jego posługi. Zebrane ofiary przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W ciągu tygodnia po wieczornej Mszy świętej Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza we wtorek, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek także po wieczornej Mszy świętej do godz. 19.30. Do końca miesiąca Nabożeństwo do NSPJ, które łączymy z wieczorną Mszą świętą.
 5. Przypominamy, że Msze święte niedzielne o godz. 9.30 i 11.00 są sprawowane w naszym nowym kościele.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 26.06 po Mszy świętej wieczornej. Rozważać będziemy początek pierwszego etapu podroży Chrystusa do Jerozolimy według Ewangelii św. Łukasza.
 7. W przedsionku kaplicy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim m.in. o najnowszym dokumencie KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wsparcie duchowe i materialne.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.
 10. Zmarł +Zbigniew SYNORADZKI, l. 74 z ul. Fenikowskiego. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Różaniec o godz. 11.30, Msza święta o godz. 12.00