Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela zwykła 16.06.2024

 1. Dziś XI Niedziela zwykła. Rozpoczyna się ostatni tydzień roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału we Mszy świętej w czwartek 20.06 o godz. 18.00. Zjednoczmy się we wspólnym dziękczynieniu za dar przekazanej wiedzy przez nauczycieli i katechetów.
 2. Przed tygodniem przeżyliśmy Peregrynację Relikwii św. Wojciecha. Stała się ona okazją do wspólnej modlitwy i zawierzenia naszej parafii opiece patrona naszej Archidiecezji. Dziękujemy wszystkim za udział w procesji rozpoczynającej peregrynację, nabożeństwach oraz wspólnym pożegnaniu relikwii. Oby czas nawiedzenia przyniósł liczne duchowe owoce i ożywił naszą wiarę. Serdecznie dziękujemy Państwu Gibus za dar serca ofiarowany z okazji peregrynacji. To puszka do przechowywania i rozdzielania Komunii Świętej pod dwiema postaciami.
 3. W liturgii:
  • poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • piątekśw. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 4. Od dziś Msze święte niedzielne o godz. 9.30 oraz 11.00 sprawowane w naszym nowym kościele. Niedzielna wieczorna Msza święta o godz. 20.00.
 5. W najbliższą sobotę 22.06 na rozpoczęcie wakacji odbędzie się parafialny rodzinny rajd rowerowy do Sanktuarium w Piaśnicy. Zbiórka i wyjazd z parafii o godz. 10.00 w małych grupach i po dotarciu wszystkich Msza święta w Sanktuarium ok. godz. 11.15. Po niej krótkie przypomnienie historii miejsca, przejazd pod Grób bł. Siostry Alicji Kotowskiej i powrót do domu. Zapraszamy do udziału całymi rodzinami.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 19.06 po Mszy świętej wieczornej. Rozważać będziemy początek pierwszego etapu podroży Chrystusa do Jerozolimy według Ewangelii św. Łukasza.
 7. Dziś młodzież z Towarzystwa Ciemnych Typów rozprowadza przygotowany przez siebie syrop z kwiatów czarnego bzu. Koszt butelki to 20 zł, a dochód przeznaczony będzie na koszulki z logo wspólnoty oraz wyjazdy wakacyjne.
 8. W przedsionku kaplicy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim m.in. o Marszu dla Życia i Rodziny i znaczeniu rodziny. Jest też „Mały Gość” dla dzieci, a tam m.in. plakat z reprezentacją Polski na Euro 2024 oraz rozpiska meczów.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wsparcie duchowe i materialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.