Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego.
 2. W liturgii:
  • wtorek - św. Wojciecha, bpa i męczennika, Patrona Polski i naszej Archidiecezji
  • czwartek – św. Marka, Ewangelisty
 3. Uroczystość Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży odbędzie się we wtorek 23.04. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Młodzież, świadków bierzmowania oraz rodziców polecamy modlitwie naszych parafian.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 24.04 po Mszy świętej wieczornej. Zatrzymamy się nad drugą częścią 8. Rozdziału Ewangelii św. Łukasza.
 5. Dziś w Wejherowie wybory prezydenta naszego miasta. Polecając w modlitwie wszystkich mieszkańców zachęcamy do udziału w wyborach w poczuciu obywatelskiej odpowiedzialności.
 6. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”. W nim m.in. o niedawno wydanej watykańskiej deklaracji o godności człowieka. Jest też dwumiesięcznik „Historia Kościoła”. Tam m.in. o historii kultu maryjnego i tajemnicach kaplicy Sykstyńskiej.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.
 9. Zmarł +Klemens Szczepiński, l. 79 z ul. Sikorskiego. Msza święta pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek …