Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela zwykła 15.10.2023

 1. W liturgii XXVIII Niedziela zwykła. W naszej Ojczyźnie Dzień Papieski w związku z przypadającą jutro 45. rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dziś zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która poprzez stypendia wspiera niezamożną i zdolną młodzież.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  • poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej
  • wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
  • środa – św. Łukasza, Ewangelisty
  • czwartek – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika
  • piątek – św. Jana Kantego, kapłana
 3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo różańcowe we wtorek o godz. 16.30.
 4. Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza we wtorek 17.10 po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do modlitwy w intencji całej parafii za wstawiennictwem naszego patrona.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 18.10 po Mszy świętej wieczornej. Tematem spotkania będzie Powołanie Jana Chrzciciela. Zapraszamy wszystkich chcących pogłębiać wiedzę biblijną.
 6. W czwartek 19.10 z racji wspomnienia bł. księdza Jerzego Popiełuszki - patrona „Solidarności” - przypada Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. W modlitwie wspominamy kapłanów niezłomnych, zwłaszcza z naszej Archidiecezji.
 7. Karteczki na wypominki za zmarłych są rozłożone w przedsionku kaplicy. Mniejsze na „zdrowaśki”, które będziemy odmawiali przed każdą Mszą świętą w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych. Większe na Msze święte zbiorowe, które odprawimy w Dzień Zaduszny. Wypominki możemy składać do skarbonki przy obrazie św. Józefa, na tacę, w zakrystii lub biurze parafialnym.
 8. W niedzielę 22.10 w naszym dekanacie odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Wejherowskiego Hospicjum Domowego. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”. W nim m.in. teksty nawiązujące do pontyfikatu Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.