Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela zwykła 04.10.2020

 1. W liturgii XXVII Niedziela zwykła. Dziś dzień imienin papieża Franciszka, którego otaczamy naszą modlitwą. Wczoraj Ojciec święty w Asyżu podpisał  nową encyklikę „Fratelli tutti” dotyczącą powszechnego braterstwa ludzi oraz braterstwa społecznego.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej
  • w środę – NMP Różańcowej
 3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. W związku z tym wieczorna spowiedź w dni powszednie bezpośrednio przed nabożeństwem. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorek oraz czwartek o godz. 16.30.
 4. W środę 07.10 we wspomnienie NMP Różańcowej przypada święto patronalne wspólnoty Żywego Różańca. Członków naszych wspólnot zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy świętej o godz. 8.00 lub 18.00.
 5. Za tydzień w niedzielę 11.10 w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić XX Dzień Papieski, który upamiętnia pontyfikat św. Jana Pawła II. W tym dniu ofiary do puszek przeznaczone będą na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja poprzez stypendia wspiera niezamożną oraz zdolną młodzież i aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów.
 6. Z inicjatywy Kościoła Domowego naszej Archidiecezji możemy włączyć się w dzieło „Morze modlitwy”. To codzienna akcja modlitewna związana z ofiarowaniem jednej dziesiątki różańca w intencji swojego miasta i miejscowości. Początek 07.10 w dzień MB Różańcowej, zakończenie 08.12 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Bliższe informacje na plakacie oraz ulotach dostępnych z tyłu kaplicy.
 7. Dziś po każdej Mszy świętej poświecenie różańców dzieci klas III, które przygotowują się do uroczystości I Komunii świętej. Dzieci i ich bliskich polecamy opiece Matki Bożej Różańcowej. Od dziś w każdą niedzielę dla tych dzieci dostępne są obrazki – naklejki nagradzające udział we Mszy świętej niedzielnej.
 8. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 9. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.