Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela zwykła 27.09.2020

 1. W liturgii XXVI Niedziela zwykła obchodzona w całym Kościele jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W modlitwie pamiętamy o migrantach i uchodźcach na całym świecie, szczególnie ofiarach konfliktów na Bliskim Wschodzie. Wspominamy też dziś naszych rodaków przebywających na emigracji oraz tych, którzy przybyli do nas zza wschodniej granicy. Na prośbę biskupa Jacka Jezierskiego, administratora naszej archidiecezji, swoją ofiarą do puszek możemy wesprzeć uchodźców z greckiej wyspy Lesbos, którzy ucierpieli na skutek pożaru.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek – św. Wacława, męczennika
  • we wtorek – świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • w środę – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • w piątek – św. Aniołów Stróżów
 3. W czwartek rozpoczyna się październik, który jest miesiącem różańca. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe całymi rodzinami codziennie o godz. 17.30. Osobne nabożeństwa różańcowe dla dzieci rozpoczniemy w następnym tygodniu.
 4. W tym tygodniu 01.10 początek nowego roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy wszelkich Bożych łask potrzebnych w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze eucharystyczne dni miesiąca.
 6. W I czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 17.00 (adoracja w ciszy do 17.30, a następnie różaniec i modlitwy związane z I czwartkiem).
 7. W I piątek miesiąca po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, później wspólne uwielbienie, a następnie nocna adoracja do godz. 7.30. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 8. W I sobotę miesiąca zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00. Po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 9. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 10. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.