Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela zwykła 18.10.2020

 1. W liturgii XXIX Niedziela zwykła. Dziś Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich misjonarzy, duchownych i świeckich, którzy ewangelizują, niosą pomoc, a polscy misjonarze są też ambasadorami naszego kraju na całym świecie.
 2. W związku z nowymi zarządzeniami sanitarnymi od dnia 17.10 liczba osób uczestniczących we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym zależy od powierzchni świątyni. Zgodnie z podanymi zasadami w naszej kaplicy może być obecnych jednocześnie 40 osób. Zachowując obowiązujące przepisy zapraszamy do udziału we Mszy świętej w niedzielę oraz w ciągu tygodnia.
 3. Administrator naszej Archidiecezji Ksiądz Biskup Jacek Jezierski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18 października do 15 listopada osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia. Korzystających  z dyspensy prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętych w środkach społecznego przekazu.
 4. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika
  • we wtorek – św. Jana Kantego, kapłana
  • w czwartek  – św. Jana Pawła II, papieża
 5. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorek oraz czwartek o godz. 16.30.
 6. W poniedziałek, 19.10 z racji wspomnienia bł. księdza Jerzego, patrona „Solidarności” przypada Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. W modlitwie pamiętamy o bohaterskich niezłomnych kapłanach, zwłaszcza z naszej Archidiecezji.
 7. Karteczki na wypominki za zmarłych są rozłożone z tyłu kaplicy i w przedsionku. Wypisane możemy składać na tacę oraz w zakrystii i biurze parafialnym.
 8. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 9. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.