Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela zwykła 16.10.2022

 1. W liturgii XXIX Niedziela zwykła. W naszej Ojczyźnie XXII Dzień Papieski przypadający w 44. rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dziś zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która poprzez stypendia wspiera niezamożną i zdolną młodzież.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  • poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
  • wtorek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty
  • środa – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika
  • czwartek – św. Jana Kantego, kapłana
  • sobota – św. Jana Pawła II, papieża
 3. Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza w poniedziałek 17.10 po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do modlitwy w intencji całej parafii za wstawiennictwem naszego patrona.
 4. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorek oraz czwartek o godz. 16.30.
 5. W środę 19.10 z racji wspomnienia bł. księdza Jerzego Popiełuszki - patrona „Solidarności” - przypada Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. W modlitwie wspominamy kapłanów niezłomnych, zwłaszcza z naszej Archidiecezji.
 6. Karteczki na wypominki za zmarłych są rozłożone w przedsionku kaplicy. Mniejsze na „zdrowaśki”, które będziemy odmawiali przed każdą Mszą świętą w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych. Większe na Msze święte zbiorowe, które odprawimy w Dzień Zaduszny. Wypominki możemy składać do skarbonki przy obrazie św. Józefa, na tacę, w zakrystii lub biurze parafialnym.
 7. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.