Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXIV Niedziela zwykła 17.09.2023

 1. W liturgii XXIV Niedziela zwykła przeżywana jako Dzień modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu. Dziś też Dzień Golgoty Wschodu oraz Światowy Dzień Sybiraka z racji 84. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w roku 1939. Naszą modlitwą otaczamy ofiary wojny i poległych w obronie Ojczyzny.
 2. W tygodniu w liturgii:
  • poniedziałek – św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • środa – świętych męczenników koreańskich
  • czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • sobota – św. Ojca Pio, kapłana
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy świętej wieczornej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej do godziny 19.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.
 4. Dzieci klas III w tym tygodniu rozpoczynają spotkania przygotowujące do I Komunii świętej. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 16.30 w kaplicy. Dzieci oraz ich rodziców polecamy modlitwie naszych parafian.
 5. Rodziców młodzieży, która w przyszłym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą oraz spotkanie we wtorek 19.09 o godz. 18.00.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 20.09 po Mszy świętej wieczornej. Tematem spotkania będzie Narodzenie i objawienie Jezusa. Zapraszamy wszystkich chcących pogłębiać wiedzę biblijną.
 7. „Schola Karola” zaprasza dzieci, które lubią śpiewać, by dołączyć do zespołu. Próby odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.30 w sali nad kaplicą.
 8. Jako parafia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym przyszłego roku. Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablocie oraz na stronie internetowej. Osoby, które już zdecydowały się na udział w pielgrzymce zapraszamy po Mszy świętej do zakrystii.
 9. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”. W nim m.in. wywiad z kardynałem Grzegorzem Rysiem oraz materiał o beatyfikacji rodziny Ulmów.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.
 12. Zmarł +Janusz Drzewiecki, l. 71 z ul. Gdańskiej. Pogrzeb odbył się w czwartek.