Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela zwykła 13.09.2020

 1. W liturgii XXIV Niedziela zwykła, która rozpoczyna coroczny Tydzień Wychowania. Naszą modlitwą otaczamy dzieci i młodzież oraz wychowawców, nauczycieli i katechetów. Dziś także 13. dzień miesiąca, Różaniec Fatimski po Mszy świętej wieczornej. Z woli Ojca świętego Franciszka w dzisiejszą niedzielę w całym Kościele odbywa się zbiórka na Grób Pański w Jerozolimie. Zwyczajowo związana jest ona z Wielkim Piątkiem oraz Wielką Sobotą. Swoją ofiarę można złożyć przy wyjściu z kaplicy. Za ten dar serca serdecznie dziękujemy.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Św. oraz 25. rocznica Kapituły przy Kolegiacie św. Trójcy
  • we wtorek – NMP Bolesnej
  • w środę – św. Męczenników Korneliusza i Cypriana
  • w piątek – Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
 3. W czwartek 17.09 Dzień Golgoty Wschodu oraz Światowy Dzień Sybiraka. To 81. rocznica agresji sowieckiej na Polskę w roku 1939. Modlimy się w tym dniu za ofiary wojny i poległych w obronie Ojczyzny.
 4. Rodziców dzieci klas III, które rozpoczynają przygotowane do I Komunii świętej, zapraszamy na spotkanie we wtorek, 15.09 o godz. 19.00
 5. Młodzież klas I szkół ponadpodstawowych zapraszamy na pierwsze spotkanie związane z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania w środę, 16.09 o godz. 19.00.
 6. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”
 7. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne, dziś szczególnie za tacę inwestycyjną.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.
 9. Zmarł +Edward Śliwiński, l. 80 z ul. Fenikowskiego. Pogrzeb odbył się w czwartek.