Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela zwykła 11.09.2022

 1. W liturgii XXIV Niedziela zwykła, która rozpoczyna Tydzień Wychowania. Naszą modlitwą otaczamy dzieci i młodzież oraz wychowawców, nauczycieli i katechetów. Niech uczniowie pilnie zdobywają wiedzę i kształtują swoje charaktery, a nauczycielom nie brakuje potrzebnych sił oraz wdzięczności za ich ważną służbę.
 2. W tygodniu w liturgii:
  • we wtorek – św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła 
  • w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w czwartek – NMP Bolesnej
  • w piątek – św. Męczenników Korneliusza i Cypriana
 3. Dzień Fatimski we wtorek 13.09. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, modlitwę różańcowa oraz procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza w sobotę 17.09 po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do modlitwy w intencji całej parafii za wstawiennictwem naszego patrona.
 5. W sobotę przypada również Dzień Golgoty Wschodu oraz Światowy Dzień Sybiraka. To 83. rocznica agresji sowieckiej na Polskę w roku 1939. Będziemy modlić się w tym dniu za ofiary wojny i poległych w obronie Ojczyzny.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu czwartek po Mszy świętej wieczornej do godziny 19.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.
 7. Młodzież klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, która w przyszłym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 12.09 o godz. 18.30. Rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej zapraszamy na Mszę świętą oraz spotkanie w środę 14.09 o godz. 18.00.
 8. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.