Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXIII Niedziela zwykła 10.09.2023

 1. W liturgii XXIII Niedziela zwykła, która rozpoczyna Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.  Naszą modlitwą otaczamy dzieci i młodzież oraz wychowawców, nauczycieli i katechetów.
 2. W tygodniu w liturgii:
  • środa – św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła
  • czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • piątek – NMP Bolesnej
  • sobota – św. Męczenników Korneliusza i Cypriana
 3. Dzień Fatimski w środę 13.09. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, modlitwę różańcowa oraz procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza w niedzielę 17.09 po Mszy świętej o godz. 8.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji całej parafii za wstawiennictwem naszego patrona.
 5. Rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej zapraszamy na Mszę świętą oraz spotkanie w czwartek 14.09 o godz. 18.00. W związku ze spotkaniem nie będzie zwyczajowej czwartkowej adoracji.
 6. Młodzież klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, która w przyszłym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania dziś uczestniczy we Mszy świętej o godz. 18.00. Po niej krótkie spotkanie związane z ustaleniem terminu cotygodniowych spotkań. Rodziców młodzieży zapraszamy na Mszę świętą oraz spotkanie we wtorek 19.09 o godz. 18.00.
 7. Jako parafia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym przyszłego roku. Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablocie oraz na stronie internetowej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Krystianem.
 8. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”. To szczególny numer, który ma objętość 100. stron z racji stulecia tygodnika. W nim m.in. sylwetki redaktorów oraz niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których świadkami byli dziennikarze „Gościa”.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.
 11. Zmarł +Stanisław WOLICKI, l. 72 z ul. Fenikowskiego. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 12.09. Różaniec o godz. 10.30, Msza święta o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek …