Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela zwykła 06.09.2020

  1. W liturgii XXII Niedziela zwykła. Od dziś po okresie wakacyjnym wieczorna niedzielna Msza św. o godz. 18.00.
  2. W tygodniu w liturgii Kościoła:
    • w środę – Święto Narodzenia NMP
  3. Dziś doroczny odpust w Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Wczoraj wyruszyła od nas ok. 50. osobowa grupa pielgrzymów, którzy nieśli intencje związane także z całą naszą parafią. Serdecznie dziękujemy za tę modlitwę „w drodze”. Dziś także jako parafia pielgrzymujemy ze Swarzewa. Planowany powrót ok. godz. 19.00. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w trwającym cały tydzień swarzewskim odpuście. Szczegółowy program jest na plakacie zamieszczonym w gablocie.
  4. Spotkania związane z przygotowaniem do przyszłorocznych uroczystości I Komunii świętej oraz Sakramentu Bierzmowania rozpoczniemy po niedzieli 13.09. Szczegółowe informacje podamy za tydzień. Uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III planowana jest na II sobotę maja czyli 08.05.2021 roku.
  5. Nasza parafia wzbogaciła się o nowy i okazały pomnik św. Piotra. Rzeźba została ofiarowana przez Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Wraz z postumentem liczy ok. 6. metrów. Jej autorem jest wybitny polski rzeźbiarz pomnikowy Andrzej Renes. Wykonał m.in. pomniki: Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stefana Starzyńskiego, Księdza Ignacego Skorupki oraz Pomnik Katyński w Warszawie. W naszej Archidiecezji jego autorstwa są: pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, figura Chrystusa Miłosiernego przy Katedrze w Oliwie oraz pomnik Danuty Siedzikówny ps. Inka w Gdańsku. Andrzej Renes jest także autorem wzorowanej na „Oskarze” statuetki „Wiktor”, którą honoruje się wybitne osobowości telewizyjne. Księdzu Arcybiskupowi bardzo dziękujemy za ten dar dla naszej „papieskiej parafii”.
  6. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”
  7. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
  8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.