Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela zwykła 05.09.2021

 1. W liturgii XXIII Niedziela zwykła. W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka podjęte przez Polskich Biskupów dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Ofiary zebrane do puszek zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą. Pod dzisiejszą datą w liturgii wpisane jest wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, której relikwie są obecne w naszej kaplicy. Jej wstawiennictwu zawierzamy wszystkich pełniących dzieła miłosierdzia. Od dziś po okresie wakacyjnym wieczorna niedzielna Msza święta o godz. 18.00.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w środę – Święto Narodzenia NMP
 3. Dziś doroczny odpust w Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Wczoraj wyruszyła od nas ok. 80. osobowa grupa pielgrzymów, którzy nieśli intencje związane z całą naszą parafią. Serdecznie dziękujemy za tę modlitwę „w drodze”. Dziś także jako parafia pielgrzymujemy ze Swarzewa. Planowany powrót ok. godz. 19.00. Wszystkich zachęcamy do udziału w trwającym cały tydzień swarzewskim odpuście. Szczegółowy program na plakacie w gablocie.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej odbędzie się w czwartek 09.09 o godz. 19.00.
 5. Młodzież klas I szkół ponadpodstawowych, która w przyszłym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, prosimy o odebranie deklaracji kandydata dziś lub za tydzień w niedzielę 12.09 po Mszy świętej.
 6. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz Gość Extra poświęcony Prymasowi Tysiąclecia Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Matce Róży Czackiej, którzy zostaną wyniesieni na ołtarze w przyszłą niedzielę.
 7. Dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.
 9. Zmarł +Stefan Boike, l. 69 z ul. Fenikowskiego. Pogrzeb odbył się w czwartek.