Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela zwykła 04.09.2022

 1. W liturgii XXIII Niedziela zwykła. Dziś doroczny odpust w Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Wczoraj wyruszyła od nas ok. 150. osobowa grupa pielgrzymów, którzy nieśli intencje związane z całą naszą parafią. Serdecznie dziękujemy za tę modlitwę „w drodze”. Dziś także nasza grupa pielgrzymuje ze Swarzewa. Planowany przyjście ok. godz. 19.00. W pielgrzymce niesiony jest nasz pierwszy parafialny feretron poświęcony św. Karolowi Boromeuszowi i św. Janowi Pawłowi II. Wszystkich zachęcamy do udziału w trwającym cały tydzień swarzewskim odpuście. Szczegółowy program na plakacie w gablocie.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek – św. Teresy z Kalkuty, zakonnicy
  • w czwartek – Święto Narodzenia NMP
 3. Od tego tygodnia w naszej parafii wprowadzamy cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Na adorację w ciszy zapraszamy w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej. Adoracja będzie trwać do godziny 19.30, a podczas niej będzie okazja do spowiedzi.
 4. Po niedzieli 11.09 odbędą się spotkania związane z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania oraz Pierwszej Komunii świętej. Młodzież klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej, która w przyszłym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 12.09 o godz. 18.30. Rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej zapraszamy na Mszę świętą oraz spotkanie w środę 14.09 o godz. 18.00.
 5. Chłopców, którzy chcieli by zostać ministrantami prosimy o zgłoszenie się do zakrystii w niedzielę 11.09 o godz. 10.45. „Schola Karola” zaprasza dzieci, które lubią śpiewać, by dołączyć do zespołu. Prosimy o kontakt z panią Agatą.
 6. W gablocie plakat z programem odpustu w Sanktuarium w Sianowie. Na drzwiach kaplicy plakat o koncercie charytatywnym w Filharmonii Kaszubskiej oraz Festiwalu „ArteFonie”.
  W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Mały Gość”.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.