Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela zwykła 30.08.2020

 1. W liturgii XXII Niedziela zwykła. Dzieci i młodzież kończą swoje wakacje. Dziękujemy Panu Bogu za czas wypoczynku i z nowymi siłami wracamy do nauki oraz zawodowych obowiązków. Dziś po raz ostatni niedzielna Msza św. o godz. 20.00, za tydzień zapraszamy o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu ważne, szczególnie dla nas Polaków, rocznice. W poniedziałek 31 sierpnia 40. rocznica podpisania umów sierpniowych, we wtorek 01 września 81. rocznica wybuchy II wojny światowej. Niech te dni będą okazją do wdzięczności za wolność i solidarność oraz do modlitwy za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 3. Nowy Rok Szkolny rozpoczyna się we wtorek 01 września. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 8.00 lub 18.00. W tym dniu będziemy modlić się przede wszystkim o zdrowie i bezpieczeństwo dla  uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Życzymy spokojnego i owocnego czasu nauki i pracy.
 4. Parafialna Piesza Pielgrzymka do Swarzewa odbędzie się w sobotę i niedzielę 05 – 06.09. Wyjście pielgrzymów po krótkiej modlitwie w kaplicy w sobotę o godz. 6.00. Powrót autokarem ze Swarzewa po Mszy świętej o godz. 14.00 (autokar będzie podstawiony ok. godz. 15.30). W niedzielę planujemy wspólny wyjazd autokarem do Swarzewa. Bardzo prosimy te osoby, które na pielgrzymce chcą być jedynie w niedzielę i są zainteresowane wspólnym wyjazdem o zgłoszenia (dziś i w tygodniu po Mszy świętej lub poprzez parafialny adres e-mailowy). Informacja potwierdzająca niedzielny wyjazd autokarem będzie zamieszczona na stronie internetowej oraz facebooku w sobotę. W niedzielę zatem planowany grupowy wyjazd do Swarzewa o godz. 8.30, udział we Mszy świętej odpustowej o godz. 10.00 i powrót pątników ok. godz. 19.00. W sobotę pielgrzymkę poprowadzi ks. Krystian, w niedzielę zaś ks. Proboszcz. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do tronu Królowej Polskiego Morza.
 5. Ostatnia w tym roku grupa naszych dzieci przystąpi do I Komunii świętej w najbliższą sobotę 05.09. Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00. Rodziców zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 31.08 o godz. 19.00. Dzieci oraz ich rodziny polecamy modlitwie naszych parafian.
 6. W tym tygodniu pierwsze eucharystyczne dni miesiąca.
  • W I czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 17.00 (adoracja w ciszy do 17.45 i wspólne zakończenie przed Mszą świętą wieczorną).
  • W I piątek miesiąca po Mszy świętej wieczornej po przerwie wakacyjnej wznawiamy nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Na początek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, później wspólne uwielbienie, a następnie adoracja w ciszy do godz. 7.30. O koordynację prosimy wspólnotę Kościoła Domowego. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
  • W I sobotę miesiąca zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00. Po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 7. Doroczny Motocyklowy Rajd Piaśnicki odbędzie w najbliższą niedzielę 06.09. Informacje na plakacie oraz ulotkach dostępnych z tyłu kaplicy.
 8. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”
 9. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.