Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela zwykła 29.08.2021

 1. W liturgii XXII Niedziela zwykła. Dzieci i młodzież kończą swoje wakacje. Dziękujemy Panu Bogu za czas wypoczynku i z nowymi siłami wracamy do nauki oraz pracy. Dziś po raz ostatni niedzielna Msza św. o godz. 20.00, za tydzień zapraszamy o godz. 18.00.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 3. W tym tygodniu ważne, szczególnie dla nas Polaków, rocznice. We wtorek 31 sierpnia 41. rocznica podpisania umów sierpniowych, w środę 01 września 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Niech te dni będą okazją do wdzięczności za wolność i solidarność oraz do modlitwy za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 4. Nowy Rok Szkolny rozpoczyna się w środę 01 września. W tym dniu będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla  uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 16.30.
 5. Parafialna Piesza Pielgrzymka do Swarzewa odbędzie się w sobotę i niedzielę 04 – 05 września. Wyjście pielgrzymów po modlitwie w kaplicy w sobotę o godz. 6.00. Powrót autokarem ze Swarzewa po Mszy świętej o godz. 14.00 (autokar będzie podstawiony ok. godz. 15.00). W niedzielę wyjazd autokarem do Swarzewa o godz. 8.30, następnie udział we Mszy świętej odpustowej o godz. 10.00 i powrót pątników ok. godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do tronu Królowej Polskiego Morza.
 6. W tym tygodniu pierwsze eucharystyczne dni miesiąca.
 7. W I czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 17.00 (adoracja w ciszy oraz wspólna modlitwa).
 8. W I piątek miesiąca po Mszy świętej wieczornej po przerwie wakacyjnej wznawiamy nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Na początek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, później wspólne uwielbienie, a następnie adoracja w ciszy, która zakończy się przed godz. 6.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 9. W I sobotę miesiąca zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00. Po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 10. W najbliższy weekend 03 – 05.09 odbędzie się w naszym mieście I Festiwal ArteFonie. Szczegóły na plakacie, ulotkach i stronie facebookowej Festiwalu. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
 11. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 12. Dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne, dziś szczególnie za tacę inwestycyjną.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.