Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela zwykła 28.08.2022

 1. W liturgii XXII Niedziela zwykła. Dzieci i młodzież kończą wakacje. Dziękujemy Panu Bogu za czas wypoczynku i z nowymi siłami wracamy do nauki oraz pracy. Dziś po raz ostatni niedzielna Msza św. o godz. 20.00, za tydzień zapraszamy o godz. 18.00.
 2. Wczoraj odbył się parafialny festyn rodzinny. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc przy organizacji festynu. Szczególne podziękowania kierujemy ku Starostwu Powiatowemu. Dziękujemy za liczny udział i wspólne świętowanie.
 3. Dzisiaj w naszej kaplicy wystawiony jest feretron poświęcony św. Karolowi Boromeuszowi oraz św. Janowi Pawłowi II. To nasz pierwszy feretron, który powstał dzięki grupie naszych parafian. Serdecznie dziękujemy za to dzieło wszystkim ofiarodawcom i wykonawcom. Uroczyste poświecenie feretronu nastąpi podczas Mszy świętej o godz. 12.30. Feretron będzie nam towarzyszył podczas pielgrzymki do Swarzewa oraz w czasie procesji w ciągu całego roku.
 4. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 5. W tym tygodniu ważne, szczególnie dla nas Polaków, rocznice. W środę 31 sierpnia 42. rocznica podpisania umów sierpniowych, w czwartek 01 września 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Niech te dni będą okazją do wdzięczności za wolność i solidarność oraz do modlitwy za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 6. Nowy Rok Szkolny rozpoczyna się w czwartek 01.09. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału we Mszy świętej w I piątek miesiąca 02.09 o godz. 16.30. W tym dniu będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla  uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Poświęcimy też tornistry dzieci klas pierwszych.
 7. Parafialna Piesza Pielgrzymka do Swarzewa odbędzie się w sobotę i niedzielę 03 – 04 września. Wyjście pielgrzymów po modlitwie w kaplicy w sobotę o godz. 6.00. Powrót autokarem ze Swarzewa po Mszy świętej o godz. 14.00 (autokar będzie podstawiony ok. godz. 15.00). W niedzielę wyjazd autokarem do Swarzewa o godz. 8.30, następnie udział we Mszy świętej odpustowej o godz. 10.00 i powrót pątników ok. godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do tronu Królowej Polskiego Morza. W gablocie program obchodów swarzewskiego odpustu trwającego cały tydzień.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwsze eucharystyczne dni miesiąca
 9. W I czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej po Mszy świętej wieczornej do godziny 19.30 (adoracja w ciszy zakończona wspólną modlitwą).
 10. W I piątek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a następnie nocna adoracja, którą zakończymy w I sobotę nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi i Mszą świętą o godz. 8.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
 11. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Mały Gość”.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.