Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXII Niedziela zwykła 03.09.2023

 1. W liturgii XXII Niedziela zwykła. Dziś doroczny odpust w Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Wczoraj wyruszyła od nas ok. 100. osobowa grupa pielgrzymów, którym dziękujemy za modlitwę za całą naszą parafię. Szczególne podziękowania dla naszej młodzieży, która niosła feretrony oraz wykonywała nimi pokłony przy kaplicach, krzyżach, kościołach oraz w samym sanktuarium. Dziś także grupa naszych parafian pielgrzymuje ze Swarzewa wraz z grupą z Parafii NMP Królowej.
 2. Dziś po każdej Mszy świętej zapraszamy do naszego nowego kościoła, by obejrzeć nowy ołtarz oraz ambonę. Oba elementy są wykonane z włoskiego białego marmuru carrara. Fundatorem jest Ksiądz Arcybiskup Senior Sławoj Leszek Głódź, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za ten niezwykły dar oraz życzliwość okazywaną naszej wspólnocie parafialnej. Ołtarz oraz ambonę zaprojektował Pan Marek Karp, a wykonawcą była firma kamieniarska „Łotowski” z Choroszczy k/Białegostoku. Msza święta o godz. 9.30 dziś będzie sprawowana w nowym kościele.
 3. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  • wtorek – św. Teresy z Kalkuty, zakonnicy
  • piątek – Święto Narodzenia NMP
 4. W poniedziałek 04.09 rozpoczęcie Roku Szkolnego. O Boże błogosławieństwo dla uczniów naszej parafii będziemy modlić się w niedzielę 10.09 podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Poświęcimy też wtedy tornistry dzieci klas pierwszych.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego po wakacyjnej przerwie odbędzie się w środę 06.09 po Mszy świętej wieczornej. Tematem spotkania będzie wydarzenie Narodzenia Jana Chrzciciela. Zapraszamy wszystkich chcących pogłębiać wiedzę biblijną.
 6. W I czwartek Nabożeństwo Godziny świętej po Mszy świętej wieczornej do godziny 19.30.
 7. Rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej zapraszamy na Mszę świętą oraz spotkanie w czwartek 14.09 o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę podamy informacje dotyczące przygotowania do Sakramentu Bierzmowania
 8. W gablocie plakat z programem Festiwalu „ArteFonie”.
 9. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Mały Gość”.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.