Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXI Niedziela zwykła 27.08.2023

 1. W liturgii XXI Niedziela zwykła. Przed nami ostatni tydzień wakacji dzieci i młodzieży. Życzymy owocnego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu dla wszystkich gości oraz naszych parafian. Dziś po raz ostatni niedzielna Msza św. o godz. 20.00, za tydzień zapraszamy o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj w naszej kaplicy wystawiony jest feretron ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Ofiarodawcą feretronu jest jedna z rodzin naszej parafii, której bardzo dziękujemy za podjęcie tego dzieła. Uroczyste poświecenie feretronu nastąpi podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Feretron będzie nam towarzyszył podczas pielgrzymki do Swarzewa, w Dzień Fatimski oraz procesjach w ciągu całego roku.
 3. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • poniedziałek – św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła
  • wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 4. W tym tygodniu przypadają ważne rocznice. W czwartek 31 sierpnia 43. rocznica podpisania umów sierpniowych, w piątek 01 września 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Niech te dni będą okazją do wdzięczności za wolność i solidarność oraz do modlitwy za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 5. Parafialna Piesza Pielgrzymka do Swarzewa odbędzie się w sobotę i niedzielę 02 – 03 września. Wyjście pielgrzymów po modlitwie w kaplicy w sobotę o godz. 6.00. Powrót autokarem ze Swarzewa po Mszy świętej o godz. 14.00 (autokar będzie podstawiony o godz. 15.30). W niedzielę ze względu na mniejszą liczbę pielgrzymów nasza grupa połączy się z grupą z Parafii NMP Królowej. Wyjazd autokarem do Swarzewa o godz. 8.30 z parkingu przy ul. Księdza Piotra Skargi, następnie udział we Mszy świętej odpustowej o godz. 10.00 i powrót pątników ok. godz. 19.30. Zakończenie pielgrzymki w kościele NMP Królowej. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 6. W bieżącym tygodniu w nowym kościele zostaną ustawione na stałe ołtarz oraz ambona. Oba elementy są wykonane z włoskiego białego marmuru carrara. Fundatorem jest Ksiądz Arcybiskup Senior Sławoj Leszek Głódź, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za podjęcie tego wielkiego dzieła oraz życzliwość okazywaną naszej wspólnocie parafialnej. Ołtarz oraz ambonę zaprojektował Pan Marek Karp, a wykonawcą jest firma kamieniarska „Łotowski” z Choroszczy k/Białegostoku. W najbliższą niedzielę 03.09 będzie można oglądnąć ołtarz oraz ambonę, a Msza święta o godz. 9.30 będzie sprawowana w nowym kościele.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwsze eucharystyczne dni miesiąca
 8. W I piątek Msza święta dla dzieci o godz. 16.30. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a następnie nocna adoracja, którą zakończymy w I sobotę nabożeństwem i Mszą świętą ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
 9. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Mały Gość”.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.