Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela zwykła 21.08.2022

 1. Dziś XXI Niedziela zwykła. W okresie wakacyjnym witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz naszych parafian. Życzymy dobrego wypoczynku oraz wszelkich sił dla tych, którzy pracują. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej w ciągu tygodnia.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w poniedziałek – NMP, Królowej
  • w środę – Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej
  • w sobotę – św. Moniki
 3. W najbliższą sobotę 27.08 w godz. od 11 do 16.00. odbędzie się Festyn parafialny. W programie: pokazy strażackie, w tym gaszenie zapalonego wraku samochodu, przejazd motocykli, występ orkiestry góralskiej, karaoke. Dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia, bańki, zabawy animacyjne, wizyta żywej maskotki. Foodtruck za określone kwoty będzie oferował różne słodkości, a każdy będzie mógł skosztować wojskowej grochówki. Serdecznie zapraszamy do udziału. Niech będzie to wspólne święto dla naszej parafii w ostatnie wakacyjne dni. Ofiarą do puszki możemy dziś wesprzeć koszty związane z organizacją festynu.
 4. Za tydzień w niedzielę 28.08 podczas Mszy świętej o godz. 12.30 zostanie poświęcony nasz pierwszy parafialny feretron. Będzie on poświęcony naszemu patronowi św. Karolowi Boromeuszowi oraz św. Janowi Pawłowi II. Nowy feretron jest inicjatywą grupy naszych parafian, którzy sami znaleźli wykonawców oraz sfinansowali jego powstanie. Feretron w naszej kaplicy będzie wystawiony przez całą niedzielę, a po raz pierwszy będzie nam towarzyszył podczas pielgrzymki do Swarzewa. Już dziś serdecznie dziękujemy za to dzieło wszystkim ofiarodawcom i wykonawcom.
 5. Parafialna Piesza Pielgrzymka do Swarzewa odbędzie się w dniach 03 – 04 września. Bliższe informacje podamy za tydzień.
 6. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wsparcie duchowe i materialne. Dziś szczególnie za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.