Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII Niedziela zwykła 31.07.2022

 1. Dziś XVIII Niedziela zwykła. W okresie wakacyjnym witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz naszych parafian. Życzymy dobrego wypoczynku oraz wszelkich sił dla tych, którzy pracują. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej w ciągu tygodnia.
 2. Kończymy dziś Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Za jego   wstawiennictwem modlimy się za wszystkich użytkowników drogi. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców oraz zbiórka ofiar w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
 3. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w poniedziałek – św. Alfonsa, bpa i doktora Kościoła
  • w czwartek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego
 4. W poniedziałek 01.08 przypada 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwie pamiętamy o poległych powstańcach i zamordowanej ludności cywilnej oraz dziękujemy za ofiarę ich życia. Modlimy się także za żyjących uczestników powstania oraz prosimy o pomyślność dla naszej Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze eucharystyczne dni miesiąca:
 6. W I czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej po Mszy świętej wieczornej do godziny 19.30 (adoracja w ciszy zakończona wspólną modlitwą).
 7. W I piątek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a następnie nocna adoracja, którą zakończymy w I sobotę nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi i Mszą świętą o godz. 8.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 8. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wsparcie duchowe i materialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.