Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela zwykła 24.07.2022

 1. Dziś XVII Niedziela zwykła. W okresie wakacyjnym witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz naszych parafian. Życzymy dobrego wypoczynku oraz wszelkich sił dla tych, którzy pracują. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej w ciągu tygodnia.
 2. Dzisiejsza niedziela to - z ustanowienia Ojca świętego Franciszka - II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych przeżywany pod hasłem „Wydadzą owoc nawet i w starości”. Wszystkim seniorom niesiemy dar naszej obecności, modlitwy i wszelkiej pomocy. Nie zapominajmy o tych spośród nas, którzy naznaczeni są starszym wiekiem, chorobą, samotnością.
 3. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w poniedziałek – św. Jakuba, apostoła
  • we wtorek – świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  • w piątek – świętych Marty, Marii i Łazarza
 4. W dniach 24 - 31 lipca z inicjatywy Miva Polska obchodzimy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z nim związana jest „Akcja św. Krzysztof” czyli 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących - modlimy się za wszystkich użytkowników drogi. W przyszłą niedzielę, 31 lipca, po każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców oraz zbiórka ofiar na rzecz środków transportu dla misjonarzy.
 5. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wsparcie duchowe i materialne.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.