Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela zwykła 18.07.2021

 1. Dziś XVI Niedziela zwykła. W okresie wakacyjnym witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz naszych parafian. Życzymy dobrego wypoczynku oraz potrzebnych sił dla tych, którzy pracują. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej w ciągu tygodnia.
 2. W dzisiejszą niedzielę gościmy o. Pawła, Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi kazania oraz rozprowadza kalendarze misyjne na rok 2022. Złożone ofiary wspierają działalność misyjną zgromadzenia.
 3. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w czwartek – święto św. Marii Magdaleny
  • w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy
  • w sobotę – św. Kingi, dziewicy
 4. W dniach 18 - 25 lipca z inicjatywy Miva Polska obchodzimy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z nim związana jest „Akcja św. Krzysztof” czyli 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących - modlimy się za wszystkich użytkowników drogi. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, po każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców oraz zbiórka ofiar na rzecz środków transportu dla misjonarzy.
 5. Zamówione zdjęcia oraz film z uroczystości I Komunii świętej są do odebrania w godzinach otwarcia biura parafialnego oraz codziennie po Mszy świętej wieczornej.
 6. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” i książeczki „Wszystko o …”
 7. Dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.