Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XIX Niedziela zwykła 13.08.2023

 1. Dziś XIX Niedziela zwykła i zarazem Dzień Fatimski. Różaniec po Mszy świętej o godz. 8.00. W okresie wakacyjnym witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz naszych parafian. Życzymy dobrego wypoczynku oraz wszelkich sił dla tych, którzy pracują. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej w ciągu tygodnia.
 2. We wtorek 15.08 Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte według porządku niedzielnego. Msza święta wieczorna o godz. 18.00. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, owoców i ziół. W naszej Ojczyźnie w tym dniu obchody 103. Rocznicy „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej z roku 1920 oraz Święto Wojska Polskiego. Tegoroczna uroczystość będzie obchodzona jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią w związku z powodzią, która w ostatnim czasie nawiedziła ten kraj. Po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.
 3. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • poniedziałek – Święto Poświęcenia Katedry w Gdańsku - Oliwie
  • czwartek – św. Jacka, prezbitera
 4. Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza w czwartek 17.08 po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do modlitwy w intencji całej parafii oraz wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców za wstawiennictwem naszego patrona.
 5. Parafia Chrystusa Króla w Wejherowie organizuje autokarową pielgrzymkę na beatyfikację Rodziny Ulmów w Markowej na Podkarpaciu. Bliższe informacje w naszej gablocie.
 6. W przedsionku kaplicy do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim m.in. posumowanie Światowych Dni Młodzieży.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.