Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela zwykła 20.06.2021

 1. Dziś XII Niedziela zwykła.. Pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Gdańskiego przeżywamy dzień wdzięczności za 10. lat istnienia naszej parafii. W modlitwie polecamy całą naszą wspólnotę, w tym też młodzież, która przyjmuje Sakrament Bierzmowania. Niech nasz Patron - św. Karol Boromeusz - wyprasza dla każdego z nas Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne dary.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 3. W środę 23.06 Dzień Ojca. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich ojców polecając ich szczególnej opiece św. Józefa.
 4. W piątek 25.06 przypada ostatni dzień roku szkolnego. W intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz katechetów będziemy modlić się podczas Mszy świętej o godz. 8.00 oraz 18.00. Zapraszamy do modlitwy.
 5. Wczoraj pierwsze grupy dzieci klas III przystąpiły do I Komunii świętej. Dzieci i rodziców zachęcamy do indywidualnego przeżycia Białego Tygodnia. Każdego dnia dzieci w swoich strojach mogą uczestniczyć we Mszy świętej o godzinie 18.00. W najbliższą sobotę 26.06 dwie kolejne grupy przeżyją Uroczystość I Komunii świętej. Msze święte ogodzinie 10.00 oraz 12.00. W ciągu tygodnia spotkania dla dzieci we wtorek i środę według podanych godzin, w piątek zaś dzieci po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi świętej. Dzieci oraz ich rodziców polecamy modlitwie naszych parafian.
 6. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec codziennie po Mszy świętej wieczornej.
 7. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość”.
 8. Dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.