Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela zwykła 13.06.2021

 1. Dziś XI Niedziela zwykła. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec codziennie po Mszy świętej wieczornej. Dziś też Dzień Fatimski, różaniec odmówimy po Mszy świętej o godz. 8.00.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w poniedziałek – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika
  • w czwartek – św. Brata Alberta, zakonnika
 3. Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza w czwartek 17.06 po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do modlitwy w intencji całej parafii za wstawiennictwem naszego patrona.
 4. W najbliższą sobotę 19.06 pierwsze grupy dzieci klas III przeżyją Uroczystość I Komunii świętej. Msze święte o godzinie 10.00 oraz 12.00. W ciągu tygodnia spotkania dla dzieci we wtorek i środę według podanych godzin, w piątek zaś dzieci po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi świętej. Dzieci oraz ich rodziców polecamy modlitwie naszych parafian.
 5. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zapraszamy do udziału w świętowaniu 10. rocznicy powstania naszej parafii. Uroczystej Mszy świętej przewodniczyć będzie Metropolita Gdański Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Podczas Mszy świętej nasza młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość odbędzie się za tydzień w niedzielę 20 czerwca o godz. 9.30 na zewnątrz przy ołtarzu polowym.
 6. Dziś po Mszy świętej w ramach promocji zdrowego odżywiania można nabyć nektar z kwiatów Mniszka Lekarskiego z gotowaną skórką cytrusów. Rośliny na nektar zbierali nasi ministranci wraz z księdzem Krystianem, który sam później przygotował gotowy produkt. Słoiczki z nektarem rozprowadzają ministranci, a złożone dobrowolne ofiary zasilą ich wakacyjny fundusz. Zachęcamy do nabycia.
 7. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 8. Dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.