Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela zwykła 11.06.2023

 1. Dziś X Niedziela zwykła. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w codziennej Eucharystii oraz nabożeństwie ku czci NSPJ przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała. Za przygotowanie do Mszy świętej naszej nowej świątyni dziękujemy Panom pod kierownictwem Pana Wiesława. Za przygotowanie ołtarzy dziękujemy Państwu Grzenkowicz oraz ich sąsiadom, Panom: Klemensowi, Stanisławowi i Leonowi z Rady Parafialnej, Państwu Galuhn oraz wspólnocie Różańca Rodziców za Dzieci. Składamy również podziękowania niosącym feretron, baldachim i sztandar, dzieciom sypiącym kwiatki, liturgicznej służbie ołtarza oraz Pani Joannie za przygotowanie dzieci i Pani Agacie za prowadzenie śpiewu.
 3. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • wtorek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  • środa – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika
  • sobota – Niepokalanego Serca NMP
 4. Dzień Fatimski we wtorek 13.06. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej wieczornej oraz modlitwy różańcowej połączonej z litanią do Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek 16.06 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 6. Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza w sobotę 17.06. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 8.00 oraz nabożeństwie do naszego patrona.
 7. Zapraszamy do udziału w parafialnym rodzinnym spływie kajakowym rzeką Redą w sobotę 01.07. Początek o godz. 10.00 w Zamostnem, zakończenie ok. godz. 13.00 w Orlu udziałem we Mszy świętej polowej oraz wspólnym ogniskiem. Koszt wypożyczenia kajaków od osoby wynosi 60 zł. Dojazd we własnym zakresie. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się po Mszy świętej do zakrystii.
 8. Pielgrzymi z naszej parafii wraz z księdzem proboszczem pielgrzymując do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie zapewniają o modlitwie w intencji całej naszej parafii.
 9. Dziś zbiórka do puszek na wsparcie wakacyjnego wyjazdu naszej młodzieży. Comiesięczna taca budowlana za tydzień w niedzielę 18.06.
 10. Przypominamy, że od czerwca do sierpnia niedzielna wieczorna Msza święta o godz. 20.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.
 11. W przedsionku kaplicy do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 12. Dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.