Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela zwykła 09.06.2024

 1. Dziś X Niedziela zwykła. W naszej wspólnocie parafialnej od wczoraj przeżywamy Peregrynację Relikwii św. Wojciecha. Podczas każdej Mszy świętej naszą Archidiecezję i naszą Parafię zawierzamy orędownictwu naszego Patrona wypraszając dla wszystkich łaskę mocnej i stałej wiary. Kazania podczas Mszy świętych głosi ks. Andrzej Wiecki, wicedyrektor Gdańskiej Caritas. W godzinach 13.30 - 15.00 czuwanie indywidualne przy Relikwiach. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca. Nabożeństwo na zakończenie peregrynacji o godz. 16.30. Relikwie naszego Patrona pożegnamy o godz. 17.00 przekazując je do Parafii NMP Królowej Polski.
 2. Dziękujemy za udział i pomoc w przebiegu procesji w Otawie Bożego Ciała oraz wspólną modlitwę na naszych osiedlach w ramach Triduum Wojciechowego.
 3. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • wtorek – św. Barnaby Apostoła
  • czwartek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  • piątek – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika
 4. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy świętej wieczornej.
 5. Dzień Fatimski w czwartek 13.06. Różaniec o godz. 17.30, następnie Msza święta i procesja z naszą figurą. Nie będzie cotygodniowej czwartkowej adoracji.
 6. Od niedzieli 16.06 Msze święte niedzielne o godz. 9.30 oraz 11.00 będą sprawowane w naszym nowym kościele. Przypominamy też, że niedzielna wieczorna Msza święta o godz. 20.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.
 7. Młodzież udającą się na Festiwal w Kokotku zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne z kierownikiem wyjazdu w czwartek 13.06 o godz. 19.30 do kaplicy. Udział w spotkaniu jest obowiązkowy. Każdy musi dostarczyć wypełnioną i podpisaną kartę uczestnika. Biorący udział w Biegu Festiwalowicza muszą dostarczyć zgodę opiekuna.
 8. Parafia Chrystusa Króla w Wejherowie w dniach 14 – 16 czerwca zaprasza na Uroczystości Jubileuszowe z okazji 25. rocznicy beatyfikacji 108. Męczenników czasów II wojny światowej, wśród których była bł. Siostra Alicja Kotowska. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 9. Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festiwal dla Życia odbędą się w niedzielę 16.06 w Gdańsku. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
 10. Jako parafia planujemy rodzinny rajd rowerowy do Sanktuarium w Piaśnicy, który odbędzie się na rozpoczęcie wakacji w sobotę 22.06. Szczegóły podamy za tydzień, a już dziś zapraszamy do udziału.
 11. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne jedynie w środę.
 12. W przedsionku kaplicy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim m.in. o kulcie Serca Jezusa oraz Serca Maryi. Jest też w cenie 12 zł dwumiesięcznik „Historia Kościoła”, tam m.in. wakacyjny przewodnik historyczny.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wsparcie duchowe i materialne.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.