Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela zwykła 06.06.2021

 1. Dziś X Niedziela zwykła, pierwsza w miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • we wtorek – św. Jadwigi Królowej
  • w sobotę – Niepokalanego Serca NMP
 3. W piątek 11.06 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym roku w tym dniu przypada też 100. rocznica poświęcenie Polski Sercu Jezusowemu. Po Mszy świętej porannej oraz wieczornej litania połączona z ponowieniem aktu poświęcenia. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowy post.
 4. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała. To piękne i wymowne świadectwo wiary oraz wspólnoty zjednoczonej wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Za przygotowanie ołtarzy dziękujemy Radzie Parafialnej, mieszkańcom ul. Fenikowskiego pod przewodnictwem Pana Wiesława i Pana Leszka oraz Państwu Sikora. Składamy również podziękowania niosącym baldachim i sztandar, dzieciom sypiącym kwiatki oraz liturgicznej służbie ołtarza.
 5. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w świętowaniu 10. rocznicy powstania naszej parafii. Uroczystej Mszy świętej przewodniczyć będzie Metropolita Gdański Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Podczas Mszy świętej nasza młodzież, którą polecamy modlitwie parafian, przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 20 czerwca o godz. 9.30 na zewnątrz przy ołtarzu polowym.
 6. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 7. Dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.