Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024

 1. Dziś VI Niedziela zwykła, a zarazem Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich cierpiących i chorych oraz personel medyczny i wolontariuszy. Podczas Mszy świętej o godz. 9.30 udzielimy sakramentu namaszczenia, później modlitwa różańcowa zakończona specjalnym błogosławieństwem.
 2. Począwszy od tego tygodnia Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza będziemy sprawować w każdy wtorek po Mszy świętej wieczornej przed figurą naszego patrona. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji całej wspólnoty parafialnej.
 3. W tym tygodniu 14.02 przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte połączone z obrzędem posypania popiołem o godz. 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post, tzn. osoby dorosłe od 18. do 60. roku życia mogą spożyć tylko jeden posiłek do syta. Natomiast wszyscy od 14. roku życia powinni zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas każdej Mszy świętej zebrane ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie naszej kaplicy.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dorosłych po Mszy świętej o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. W każdą niedzielę Gorzkie Żale po Mszy świętej o godz. 8.00. Rozważania pasyjne w piątek podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
 5. W każdy piątek Wielkiego Postu w Sanktuarium Ojców Franciszkanów w Wejherowie Godzinki ku czci Męki Pańskiej o godz. 14.30, Msza święta i uczczenie Relikwii Krzyża o godz. 15.00, a ok. 16.00 wyjście na Kalwarię i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 14.02 o godz. 19.00. Tematem spotkania będzie Wybór Apostołów oraz Kazanie na górze według Ewangelii św. Łukasza. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą pogłębiać wiedzę biblijną.
 7. W Wielkim Poście wszystkich mężczyzn zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą niedzielę o godz. 19.00. Za wstawiennictwem Matki Bożej będziemy polecać nasze rodziny oraz prosić o męstwo w wyznawaniu wiary i  odpowiedzialną postawę w codziennym życiu dla wszystkich mężczyzn.
 8. Za tydzień w niedzielę 18.02 w naszej Archidiecezji zbiórka do puszek na organizację czerwcowego Marszu dla życia oraz Festiwalu dla życia.
 9. Narzeczonych planujących ślub informujemy o kursie przedmałżeńskim, który odbędzie się w konwikcie w Parafii św. Leona. Początek kursu w sobotę 24.02 o godz. 19.00.
 10. W przedsionku kaplicy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim mi.in. artykuły poruszające temat handlu ludźmi. Jest też „Gość Extra” w cenie 14 zł poświęcony tematom związanym w Wielkim Postem.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.