Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje oraz za kraje głodujące. Od piątku do niedzieli uroczystości odpustowe na Kalwarii Wejherowskiej. Szczegóły na plakacie.
 2. W liturgii Kościoła:
  • wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
 3. Wczoraj odbyła się Uroczystość I Komunii świętej. W ramach Białego Tygodnia dzieci będą uczestniczyć od poniedziałku do czwartku we Mszy świętej o godz. 16.30. Bardzo serdecznie dziękujemy za całoroczne przygotowanie dzieci oraz uroczystości Pani Katechetce Joannie Lawer. Dziękujemy Pani Dorocie za piękną dekorację oraz naszej Organistce Pani Agacie za poprowadzenie śpiewu. Dziękujemy również za posprzątanie kaplicy. Osobno dziękujemy rodzicom za włączenie się w zakup naszych nowych organów.
 4. Rocznicę I Komunii świętej dzieci klas IV będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę 21.05 podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Próba dla dzieci przed tą uroczystością odbędzie się w piątek o godz. 16.30. Spowiedź bezpośrednio przed próbą o godz. 16.00.
 5. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. W piątek początek  nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Będziemy ją łączyć z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy.
 6. Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza w środę 17.05 połączymy z nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy w intencji całej parafii za wstawiennictwem naszego patrona.
 7. Spotkanie dla młodzieży klas VIII, która w przyszłym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania we wtorek 16.05 o godz. 18.30. Młodzież oraz rodziców zapraszamy też do udziału we Mszy świętej w niedzielę 21.05 o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się o pomyślny przebieg egzaminów.
 8. Młodzież całej naszej parafii zapraszamy do udziału w spotkaniu na Lednicy w sobotę 03.06. Zapisy po Mszy świętej w zakrystii.
 9. Dzisiaj przed kościołem młodzież z duszpasterstwa "Ciemnych Typów" oraz ministranci i lektorzy, rozprowadzają przygotowany przez siebie nektar z mniszka lekarskiego. Ma on bogate właściwości odżywcze i wzmacniające oraz stanowi doskonałą podstawę np. do letniej lemoniady. Koszt słoiczka pomimo wzrostu cen jest taki sam, jak w ubiegłym roku i wynosi 20 zł. W tym roku wyszedł wyjątkowo wyśmienity. Zachęcamy do zakupu.
 10. Salezjanie z Kniewa zapraszają młodzież do zapoznania się z ofertą edukacyjno – wychowawczą w SP w klasach VII i VIII oraz w Szkole Branżowej. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 11. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 12. Dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy oraz wszelką pomoc.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.