Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V niedziela zwykła 10.02.2019 r.

 1. W liturgii Kościoła:
  w czwartek - Święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa - patronów Europy.
 2. W poniedziałek, 11 lutego 2019 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzić będziemy XXVII Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo,
  jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodziny czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym. Chorych z Naszej Parafii zapraszamy w poniedziałek na godz. 8.00 i 18:00 na Mszę świętą z sakramentem namaszczenia. Prosimy zorganizować transport dla chorych.
 3. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy jednak, że nie ma ferii od Mszy św. niedzielnej i codziennej modlitwy.
 4. Zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci ze scholi oraz ministrantów chcących uczestniczyć we wspólnym wyjeździe modlitewno-integracyjnym 15 czerwca odbędzie się w niedzielę, 24 lutego po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach do rady osiedla. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 7. Bóg zapłać wszystkim sprzątającym Kaplicę. Zapraszamy w sobotę na 10:00. Gorąco zachęcamy do pomocy przy Parafii – jest wiele możliwości, aby wesprzeć naszą wspólnotę.
 8. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i modlącym się w intencji Naszej Parafii.
  W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna.
 9. Wolne intencje.
 10. Parafia życzy wszystkim dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.