Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpocznie Wielki Tydzień. Przed Mszą świętą będzie można nabyć palmy przygotowane przez naszych ministrantów i lektorów. Złożone ofiary przeznaczone będą na fundusz liturgicznej służby ołtarza.
 2. W najbliższy piątek 31.03 zapraszamy do udziału w ulicznej Drodze Krzyżowej, która przebiegać będzie pod hasłem: „Kim jest święty? Śladami Jana Pawła II”. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.30 w Parafii NMP Królowej. Bezpośrednio po Mszy świętej wyruszymy niosąc krzyż ulicami: Rybacką, Necla oraz Gryfa Pomorskiego. Zakończenie nabożeństwa przy krzyżu misyjnym naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału. Zabierzmy z sobą świece, biało – żółte flagi oraz wizerunki z Janem Pawłem II. W tym dniu w naszej kaplicy Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy świętej o godz. 8.00 oraz dla dzieci o godz. 16.30. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 oraz Mszy świętej o godz. 18.00.
 3. W I sobotę 01.04 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy świętej o godz. 08.00.
 4. Prosimy w tym tygodniu o przynoszenie żywności oraz środków czystości dla osób potrzebujących z naszej parafii. Dary, z których przygotujemy wielkanocne paczki, możemy składać w ciągu dnia w przedsionku naszej kaplicy.
 5. Do skarbonki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej naszej parafii, którzy chcą przystąpić w przyszłym roku do Sakramentu Bierzmowania prosimy o odbiór deklaracji po Mszy świętej w zakrystii.
 7. Za tydzień w niedzielę 02.04 w wielu miastach Polski odbędą się marsze wdzięczności w obronie godności św. Jana Pawła II. W tą inicjatywę włącza się także nasza Archidiecezja i nasze miasto. Ksiądz Arcybiskup zaprasza w tym dniu do uczestnictwa w marszu wdzięczności, który rozpocznie się Mszą święta w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o godz. 15.00, a zakończy pod pomnikiem Trzech Krzyży na Placu Solidarności. Natomiast w naszym mieście taki marsz rozpocznie się o godz. 21.00 na placu przed kościołem św. Leona, a zakończy na Skwerze im. Jana Pawła II przy wejherowskiej Farze.
 8. Na plakatach informacje dotyczące Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oraz Drogi Krzyżowej dla młodzieży na Kalwarii Wejherowskiej.
 9. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość” dla dzieci. Jest też „Gość Extra” w cenie 14 zł poświęcony relikwiom męki Chrystusa oraz kwartalnik „Galilea”.
 10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.