Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpocznie Wielki Tydzień. Przed Mszą świętą będzie można nabyć palmy przygotowane przez młodzież. Złożone ofiary przeznaczone będą na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.
 2. W minionym tygodniu Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Tadeusz Wojda został wybrany przez biskupów polskich na Przewodniczącego KEP. Księdza Arcybiskupa wspieramy naszą modlitwą wypraszając potrzebne łaski w rozpoczętej 5. letniej posłudze dla dobra Kościoła w Polsce.
 3. We wtorek 19.03 przypada Uroczystość św. Józefa. Podczas Mszy świętej o godz. 8.00 oraz 18.00 modlić będziemy się za cały Kościół powszechny, a szczególnie wszystkich mężów i ojców.
 4. W najbliższy piątek 22.03 zapraszamy do udziału w ulicznej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.30 w Parafii NMP Królowej. Bezpośrednio po Mszy świętej wyruszymy niosąc krzyż ulicami: Rybacką, Necla oraz Gryfa Pomorskiego. Zakończenie nabożeństwa przy krzyżu misyjnym naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału. Zabierzmy z sobą świece. W tym dniu w naszej kaplicy Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy świętej o godz. 8.00 oraz dla dzieci o godz. 16.30. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 oraz Mszy świętej o godz. 18.00.
 5. Trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki przed przypadającym 25.03 Narodowym Dniem Świętości Życia. Nowenna odbywa się po Mszy świętej o godz. 8.00.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 20.03 po Mszy świętej wieczornej. Tematem będą pouczenia ewangeliczne z 6. rozdziału Ewangelii św. Łukasza.
 7. W Wielkim Poście mężczyzn zapraszamy do udziału w „Męskim Różańcu” w niedzielę o godz. 19.00.
 8. Prosimy o przynoszenie żywności oraz środków czystości dla osób potrzebujących z naszej parafii. Dary, z których przygotujemy wielkanocne paczki, możemy składać w ciągu dnia w przedsionku naszej kaplicy do soboty 23.03.
 9. Do skarbonki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Dziś Ksiądz Proboszcz dziś głosi kazania oraz zbiera ofiary na budowę kościoła w Parafii św. Mikołaja w Pawłowie k/Chojnic.
 11. W gablocie plakat z informacją o naborze do SP Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie oraz Dniu Otwartym Szkoły. Po Mszy świętej o godz. 11 można porozmawiać z nauczycielami i uczniami oraz otrzymać folder o szkole.
 12. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim m.in. wyjaśnienie zwyczajów ostatnich dni Wielkiego Postu.
 13. Dziękujemy za sprzątaniu kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.