Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna 10.05.2020

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Trwamy w radości paschalnej oraz modlitwie związanej z obecną sytuacją. Nasze modlitwy zawierzamy pośrednictwu i wstawiennictwu Matki Bożej, której poświęcony jest miesiąc maj.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu: 
  1. w czwartek – święto świętego Macieja Apostoła
  2. w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski
 3. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 oraz Nabożeństwo Różańcowe o godz. 20.30. 
 4. Dzień Fatimski po raz pierwszy w tym roku w środę 13.05. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy świętej oraz różańcu fatimskim. Z tej racji w tym dniu nie będzie nabożeństwa o godz. 20.30.
 5. Uroczystość I Komunii świętej ze względu na aktualną sytuację w tym roku będzie obchodzona w małych grupach w miesiącu czerwcu (czwartki, piątki, soboty). Do I Komunii świętej przystąpi 30. dzieci. Pozostałe dzieci w liczbie 20, zgodnie z decyzją rodziców, będą miały swoją uroczystość we wrześniu tego roku lub w roku przyszłym. Spotkanie dla rodziców dzieci, które mają swoją uroczystość w czerwcu odbędzie się w poniedziałek oraz wtorek o godz. 19.00 według przekazanego grafiku. Dzieci oraz ich Rodziców polecamy modlitwie naszych parafian.
 6. W tym roku nie będzie wspólnej Rocznica I Komunii świętej dzieci klas IV. Zachęcamy jednak rodziców, by wraz ze swoimi dziećmi przeżyły te rocznicę indywidualnie. W dowolny dzień można przystąpić do spowiedzi i uczestniczyć we Mszy świętej. W ten sposób podziękować za dar Komunii świętej oraz przeżytą w zeszłym roku uroczystość. 
 7. Z tyłu kaplicy tygodnik „Gość Niedzielny”
 8. Naszym parafianom dziękujemy za wszelkie wyrazy troski i modlitwę, jak również ofiary przekazywane poprzez wpłaty dokonywane na konto parafialne.