Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej, która kończy czas wielkanocnej spowiedzi i komunii świętej. W sobotę i niedzielę uroczystości odpustowe na Kalwarii Wejherowskiej. Szczegóły na plakacie.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
  • czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych
 3. W niedzielę 26.05 w naszej parafii przeżywać będziemy Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętych podejmiemy modlitwę w intencji świętości życia oraz wysłuchamy świadectwa małżeństw. Przeprowadzona będzie też zbiórka do puszek na wsparcie organizacji Festiwalu dla Życia, który odbędzie się 16.06 w Gdańsku jako największe na Pomorzu wydarzenie ewangelizacyjne. Szczegóły na plakacie.
 4. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 22.05 po Mszy świętej wieczornej. Rozważać będziemy drugą część 9. Rozdziału Ewangelii św. Łukasza.
 6. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu na Lednicy w sobotę 01.06. Koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy po Mszy świętej w zakrystii.
 7. Dzisiaj, tak jak przed tygodniem, młodzież z duszpasterstwa "Ciemnych Typów" rozprowadza przygotowany przez siebie nektar z mniszka lekarskiego. Koszt słoiczka wynosi 20 zł. Dochód przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży.
 8. W dniach 26 – 29 września organizujemy autokarową pielgrzymkę do Wilna. Koszt pielgrzymki obejmujący przejazd, noclegi, wyżywienie, przewodnika i płatne wstępy oraz ubezpieczenie wynosi 250 Euro + 250 zł. Zapisy trwają, a od dziś prosimy odbierać karty zgłoszeniowe.
 9. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”. W nim m.in. o bł. Pier Giorgio Frassatim oraz jego Towarzystwie Ciemnych Typów. Jest też „Gość Extra”, a w nim o świętych matkach i matkach świętych.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wsparcie duchowe i materialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.