Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępujący do nieba nie zostawia nas samych, a zarazem ukazuje cel naszej ziemskiej wędrówki. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny czas wielkanocny.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  - we wtorek – św. Filipa Nereusza, kapłana
  - w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 3. W tym tygodniu przypada Dzień Matki. Za nasze mamy – żyjące i zmarłe – będziemy modlić się w czasie Mszy świętych we wtorek 26 maja.
 4. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlitwę łączymy z nabożeństwem majowym.
 5. Zapraszamy codziennie do udziału w Nabożeństwie majowym o godz. 17.30 oraz w Nabożeństwie Różańcowym o godz. 20.30.
 6. Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego chcemy przeżyć w wieczór oraz noc poprzedzające tę uroczystość. Czuwanie rozpoczniemy w sobotę 30.05 o godz. 20.00, a zakończymy Mszą świętą o godz. 23.00. Na początek katecheza o Duchu Świętym, następnie o godz. 20.30 modlitwa różańcowa i Apel, później czas adoracji i modlitwa uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
 7. Do Niedzieli Trójcy Świętej przypadającej 7 czerwca trwa czas wielkanocnej spowiedzi i komunii świętej. Przypominamy o tym obowiązku wynikającym z przykazań kościelnych. Spowiedź w dni powszednie rano przed Mszą świętą, wieczorem w godz. 17.00 – 17.30. W niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
 8. Z tyłu kaplicy tygodnik „Gość Niedzielny” oraz nowy numer „Galilei”, do którego dołączona jest płyta CD z zapisem rekolekcji o św. Piotrze.
 9. Naszym parafianom dziękujemy za wszelkie wyrazy troski i modlitwę, jak również ofiary przekazywane poprzez wpłaty dokonywane na konto parafialne.