Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępujący do nieba nie zostawia nas samych, a zarazem ukazuje niebo jako cel naszej ziemskiej wędrówki. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny czas wielkanocny.
 2. W liturgii:
  • środa – NMP Wspomożycielki Wiernych
  • piątek – św. Filipa Nereusza, kapłana
 3. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Łączymy je z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 4. Od wtorku do czwartku odbywać się będą egzaminy klas VIII. Młodzieży, życzymy pomyślności modląc się o światło Ducha Świętego.
 5. W piątek 26.05 Dzień Matki. Podczas Mszy świętej porannej oraz wieczornej modlić się będziemy za nasze mamy.
 6. Adoracja w ciszy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w sobotę 27.05 po Mszy świętej wieczornej. Adorację zakończymy o godz. 21.00.
 7. Młodzież ze wspólnoty Effata przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zaprasza wszystkich do Parafii św. Leona na Nabożeństwo Drogi Światła. Będzie ono miało formę przedstawienia odnoszącego się do uczynków miłosierdzia. Nabożeństwo odbędzie się w sobotę 27.05, początek o godz. 19:00.
 8. Spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Medjugorie odbędzie się we wtorek 23.05 o godz. 18.30 w salce nad kaplicą. W czasie spotkania będzie można dokonać wpłaty za wyjazd.
 9. Pielgrzymka do Swarzewa dzieci komunijnych oraz rodziców, którzy zgłosili się w miniony czwartek odbędzie się w sobotę 27.05. Wyjazd autokarem o godz. 10.00 z placu przy kaplicy, powrót ok. godz. 14.00. Koszt w wysokości 30 zł regulujemy w autokarze.
 10. Osoby niepełnoletnie udające się na Lednicę prosimy o odebranie w zakrystii formularzy zgody od rodziców. Można też dokonywać wpłaty za wyjazd w wysokości 130 zł.
 11. Dzisiaj, tak jak przed tygodniem, można nabyć nektar z mniszka lekarskiego w cenie 20 zł. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd naszej młodzieży.
 12. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość”.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wsparcie duchowe i materialne.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.
 15. Zmarła + Stefania Rutkowska, l. 91 z ul. Fenikowskiego. Pogrzeb odbył się w czwartek.