Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępujący do nieba nie zostawia nas samych, a zarazem ukazuje niebo jako cel naszej ziemskiej wędrówki. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego.
 2. W liturgii:
  • wtorek -  św. Macieja, Apostoła
  • czwartek – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
 3. Wczoraj odbyła się Uroczystość I Komunii świętej. W Białym Tygodniu dzieci będą uczestniczyć od poniedziałku do czwartku we Mszy świętej o godz. 16.30. Dziękujemy za całoroczne przygotowanie dzieci oraz samej uroczystości Pani Katechetce Joannie Lawer. Dziękujemy naszej Organistce Pani Agacie za poprowadzenie śpiewu oraz Panom z Rady Parafialnej za przygotowanie kościoła. Dziękujemy również rodzicom za włączenie się w zakup nowego nagłośnienia, które będzie służyć naszej scholii oraz podczas nabożeństw w nowym kościele.
 4. Rocznicę I Komunii świętej dzieci klas IV będziemy przeżywać w niedzielę 19.05 podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Próba dla dzieci odbędzie się w piątek o godz. 16.30. Spowiedź przed próbą o godz. 16.00.
 5. Pierwszy w tym roku Dzień Fatimski przypada w poniedziałek 13.05. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej o g. 18.00, a po niej do modlitwy różańcowej oraz procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 6. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Łączymy je z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 7. Od wtorku do czwartku odbywać się będą egzaminy klas VIII. Młodzieży życzymy pomyślności modląc się o światło Ducha Świętego.
 8. W dniach 26 – 29 września organizujemy autokarową pielgrzymkę do Wilna. Całkowity koszt pielgrzymki obejmujący przejazd, noclegi, wyżywienie, przewodnika i płatne wstępy wynosi 240 Euro + 250 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.
 9. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu na Lednicy w sobotę 01.06. Koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy po Mszy świętej w zakrystii.
 10. Dzisiaj przed kościołem młodzież z duszpasterstwa "Ciemnych Typów" rozprowadza przygotowany przez siebie nektar z mniszka lekarskiego. Ma on bogate właściwości odżywcze i wzmacniające oraz stanowi doskonałą podstawę np. do letniej lemoniady. Koszt słoiczka wynosi 20 zł. Dochód przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży.
 11. W gablocie plakat informujący o czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego w Parafii św. Antoniego w Redzie.
 12. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”. W nim m.in. o objawieniach fatimskich.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wsparcie duchowe i materialne.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.