Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021

 1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej. Uwielbiamy niezgłębioną tajemnicę Boga, który objawił się jako Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.  
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w poniedziałek - święto Nawiedzenia NMP
  • we wtorek – św. Justyna, męczennika
  • w sobotę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 3. W poniedziałek po raz ostatni nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Od wtorku 01.06 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o 18.00.
 4. W poniedziałek 31.05 o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej.
 5. We wtorek 01.06 Dzień Dziecka. Podczas Mszy świętej porannej oraz wieczornej otoczymy modlitwą wszystkie dzieci naszej parafii.
 6. W czwartek 03.06 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze święte o godz. 8.00, 10.00, bezpośrednio po procesji oraz o godz. 18.00. Msza święta o godz. 10.00 będzie sprawowana na Polanie Jakubowej przy ul. Fenikowskiego. Po Mszy świętej wyruszymy w procesji ulicami Fenikowskiego, Orzeszkowej oraz Gryfa Pomorskiego. Zakończenie procesji przy naszym nowym kościele. Prosimy o przyozdobienie trasy procesji symbolami religijnymi. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji i przypominamy, że w tym dniu obowiązuje udział we Mszy świętej. Dzieci klas IV prosimy – o ile to możliwe - o udział w procesji w strojach komunijnych. W tym roku w takiej formie przeżyjmy rocznicę I Komunii świętej. Próba sypania kwiatków w poniedziałek 31.05 o godz. 17.00 przy naszej kaplicy.
 7. W tym tygodniu pierwsze eucharystyczne dni miesiąca.
 8. W I czwartek przypada Boże Ciało. Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie oddamy cześć podczas procesji.
 9. W I piątek miesiąca po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a następnie nocna adoracja, którą zakończymy w I sobotę nabożeństwem oraz Mszą świętą ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 10. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 11. Dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.