Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 26.05.2024

 1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej. Uwielbiamy niezgłębioną tajemnicę Boga, który objawił się jako Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. W naszej parafii Dzień Świętości Życia. Podczas każdej Mszy świętej modlimy się w intencji świętości życia oraz słuchamy świadectwa małżeństw. Zbiórka do puszek wspiera organizację Festiwalu dla Życia, który odbędzie się 16.06 w Gdańsku jako największe na Pomorzu wydarzenie ewangelizacyjne. W przedsionku okolicznościowa broszura oraz obrazki z modlitwą. Szczegóły wydarzenia na plakacie.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • wtorek – bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa
  • środa – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • piątek – Nawiedzenia NMP
  • sobota – św. Justyna, męczennika
 3. Od przyszłej niedzieli 02.06 przez trzy kolejne miesiące niedzielna wieczorna Msza święta o godz. 20.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.
 4. W czwartek 30.05 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i bezpośrednio po procesji. Nie będzie wieczornego nabożeństwa oraz Mszy świętej o godz. 18.00. Litanię do Matki Bożej zaśpiewamy podczas procesji. Msza święta o godz. 10.00 będzie sprawowana na Polanie Jakubowej przy ul. Fenikowskiego. Po Mszy świętej wyruszymy w procesji ulicami Fenikowskiego, Orzeszkowej oraz Gryfa Pomorskiego. Zakończenie procesji w nowym kościele. Prosimy o przyozdobienie trasy procesji symbolami religijnymi. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji i przypominamy, że w tym dniu obowiązuje udział we Mszy świętej. Dzieci klas III prosimy o udział w strojach komunijnych. Próba sypania kwiatków dla dzieci we wtorek o godz. 16.30 przy naszej kaplicy.
 5. Oktawa Bożego Ciała od piątku 31.05 do czwartku 06.06. W dni powszednie Msza święta oraz procesja wokół nowego kościoła o godz. 18.00. W niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 9.30. Zapraszamy wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatków.
 6. W piątek 31.05 Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od zwyczajowego postu. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do odmówienia „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Mario” oraz „Pod Twoją obronę” w intencji powołań.
 7. W piątek po raz ostatni nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Od soboty 01.06 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy świętej wieczornej.
 8. W I sobotę 01.06 Msza święta oraz nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00. Podczas Mszy świętej porannej oraz wieczornej z racji Dnia Dziecka otoczymy modlitwą wszystkie dzieci nasze parafii.
 9. Spotkanie Kręgu Biblijnego wyjątkowo w piątek 31.05. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 oraz agapę z racji 1. rocznicy powstania wspólnoty.
 10. Spotkanie młodych na Polach Lednickich w sobotę 01.06. Zbiórka uczestników, którzy wyruszają z księdzem Krystianem na przystanku autobusowym naprzeciw parafii o godz. 5.45. Odjazd autokaru o godz. 6.00, powrót w niedzielę ok. godz. 4.00. Do dziś należy opłacić koszty wyjazdu.
 11. W sobotę 08.06 oraz niedzielę 09.06 w naszej parafii przeżywać będziemy peregrynację relikwii św. Wojciecha. W dni poprzedzające nawiedzenie planujemy Triduum Wojciechowe w trzech miejscach na terenie naszej parafii. Szczegóły programu podamy za tydzień, a duchowe przygotowanie do peregrynacji rozpoczniemy Męskim Różańcem w niedzielę 02.06 o godz. 19.00.
 12. W dniach 26 – 29 września organizujemy autokarową pielgrzymkę do Wilna. Koszt pielgrzymki obejmujący przejazd, noclegi, wyżywienie, przewodnika i płatne wstępy oraz ubezpieczenie wynosi 250 Euro + 250 zł. Zapisy trwają.
 13. Na plakacie w przedsionku zaproszenie do udziału w koncercie ewangelizacyjnym, który odbędzie się w Boże Ciało na boisku miejskim w Rumii.
 14. W nowym „Gościu Niedzielnym” m.in. o zmianach w Kościele dotyczących oceny zjawisk nadprzyrodzonych. Jest też „Mały Gość” dla dzieci.
 15. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wsparcie duchowe i materialne.