Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 04.06.2023

 1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej. Uwielbiamy niezgłębioną tajemnicę Boga, który objawił się jako Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.  
 2. W liturgii w tygodniu:
  • poniedziałek – św. Bonifacego, bpa i doktora Kościoła
 3. W czwartek 08.06 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze święte o godz. 8.00, 10.00, bezpośrednio po procesji oraz o godz. 18.00. Msza święta o godz. 10.00 będzie sprawowana w naszym nowym kościele. Po Mszy świętej wyruszymy w procesji ulicami Gryfa, Jaśminową, Patoka, Gryfa, II MPS, Gryfa. Zakończenie procesji przy naszej kaplicy. Prosimy o przyozdobienie trasy procesji symbolami religijnymi. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji i przypominamy, że w tym dniu obowiązuje udział we Mszy świętej. Dzieci klas III prosimy o udział w strojach komunijnych. Próba sypania kwiatków dla dzieci we wtorek 06.06 o godz. 16.30 przy kaplicy.
 4. Ze względu na ustawione przy kościele baraki budowlane w tym roku nie będzie procesji w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w codziennej Eucharystii oraz nabożeństwie ku czci NSPJ przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W sobotę 10.06 przypada 6. rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Gdańskiego. Modlitwą w tym dniu otoczymy Pasterza naszej Archidiecezji.
 6. W czerwcu, lipcu i sierpniu niedzielna wieczorna Msza święta o godz. 20.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.
 7. W piątek 09.06 pielgrzymi z naszej parafii udają się do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie. Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00.
 8. W piątek 09.06 Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od zwyczajowego postu. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do odmówienia „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Mario” oraz „Pod Twoją obronę” w intencji powołań.
 9. Dziś Ksiądz Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w naszej wejherowskiej Farze, w której przypada uroczystość odpustowa.
 10. Za tydzień w niedzielę 11.06 zbiórka do puszek na wsparcie wakacyjnego wyjazdu naszej młodzieży. Zwyczajowa taca budowlana przeniesiona jest na niedzielę 18.06.
 11. W przedsionku kaplicy do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 12. Dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.