Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali kaplicę i nasz nowy kościół na czas Triduum Paschalnego oraz Świąt. Dziękujemy szczególne naszym ministrantom i lektorom oraz wspólnocie Kościoła Domowego za przygotowanie liturgii. Pani Agacie oraz scholii za ubogacenie śpiewem naszych ceremonii. Dziękujemy pani Kindze i Jej rodzinie za przygotowanie Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy.
  2. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Msza święta Rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00.
  3. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. według porządku niedzielnego.
  4. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna Oktawę wielkanocną czyli osiem dni, które obchodzi się jako uroczystość na cześć Zmartwychwstałego Pana. Z tej racji nie obowiązuję piątkowy post.
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwa nowenna przed tą uroczystością. Każdego dnia do soboty włącznie przed Mszą świętą wieczorną odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Niedziela ta jest patronalnym świętem Caritas i początkiem Tygodnia Miłosierdzia.
  6. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej do godz. 19.30
  7. W I piątek miesiąca Msza święta dla dzieci o godz. 16.30. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, następnie wspólne uwielbienie i nocna adoracja do godz. 8.00 w I sobotę zakończona nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz Mszą świętą. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
  8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 03.04 po Mszy świętej wieczornej. Zatrzymamy się nad pierwszą częścią rozdziału 7. Ewangelii św. Łukasza.
  9. W przedsionku świąteczny numer „Gościa Niedzielnego. Tam mi.in. obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Chrystusa.