Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

Życzenia wielkanocne

„Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, wychodzi z grobu dnia trzeciego z rana”. Słowa tej wielkanocnej pieśni mówią o zwycięstwie Pana. Niech jego owoce będą już dziś naszym udziałem. Niech wiara zwycięża zwątpienie, nadzieja  wszelkie trudności, a miłość każde cierpienie. Niech to zwycięstwo przynosi nam pokój serca i budzi w nas pragnienie bliskości z naszym Zbawicielem. Życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wesołego „Alleluja”!

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali kaplicę i nasz nowy kościół na czas Triduum Paschalnego oraz Świąt. Dziękujemy ministrantom i lektorom oraz wspólnocie Kościoła Domowego za przygotowanie liturgii. Pani Agacie oraz scholii za ubogacenie śpiewem naszych ceremonii. Dziękujemy pani Dorocie i Jej rodzinie za przygotowanie Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msza święta Rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego od godz. 9.30.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. według porządku niedzielnego.

Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna Oktawę wielkanocną czyli osiem dni, które obchodzi się jako uroczystość na cześć Zmartwychwstałego Pana. Z tej racji nie obowiązuję piątkowy post. W piątek 14.04 przypada ustanowione w roku 2019 przez Sejm RP Święto Chrztu Polski.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwa nowenna przed tą uroczystością. Każdego dnia do soboty włącznie przed Mszą świętą wieczorną odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Niedziela ta jest patronalnym świętem Caritas i początkiem Tygodnia Miłosierdzia. W tym dniu zbiorka do puszek na rzecz zniszczonej w pożarze placówki Caritas w Krzywym Kole na Żuławach.

Zebranie dla rodziców dzieci klas III przed Uroczystością Pierwszej Komunii świętej odbędzie się w najbliższą środę 12.04. Rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 oraz spotkanie.

W przedsionku świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”.