Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa 28.03.2021

  1. Dziś Niedziela Palmowa, która jest wspomnieniem mesjańskiego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. To początek Wielkiego Tygodnia, w którym Kościół celebruje misterium zbawienia dokonanego przez Chrystusa w ostatnich dniach swego ziemskiego życia. Dziś po raz ostatni Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Od wczoraj obowiązują nowe przepisy sanitarne. Prosimy zatem o wzajemną troskę i odpowiedzialność. Po niedzieli zamontujemy zadaszenie konstrukcji przed naszą kaplicą, by umożliwić udział w modlitwie na zewnątrz. Przypominamy o obowiązującej dyspensie od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Jednocześnie zachęcamy do modlitwy w naszej kaplicy w ciągu tygodnia, jak również udziału we wspólnej modlitwie poprzez dostępne komunikatory.
  3. Dodatkowa spowiedź w tym tygodniu od poniedziałku do środy w godzinach 17.00 – 19.00.
  4. Do skarbonki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość”.

TRIDUUM PASCHALNE

W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 19.00. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Nie będzie adoracji w ciemnicy.

W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 do 18.00. Porządek nabożeństw będzie następujący:

  • 15.00 Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia
  • 18.00 Droga Krzyżowa
  • 19.00 Liturgia na cześć Męki Pańskiej

Do godz. 22.00 adoracja w Grobie Pańskim. Spowiedź w godz. 15.00 – 18.30 oraz po zakończonej liturgii. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 18.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie obywać się na zewnątrz od godz. 10.00 do 14.00 co pół godziny. Osoby, które nie będą mogły z różnych powodów uczestniczyć w tradycyjnej „święconce” mogą poprowadzić obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst obrzędu będzie zamieszczony na stronie internetowej. Wigilia Paschalna będzie sprawowana o godz. 19.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msza święta Rezurekcyjna będzie sprawowana o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego od godz. 9.30.