Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX Niedziela zwykła 02.06.2024

 1. Dziś IX Niedziela zwykła. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do czwartku włącznie Msza święta oraz procesja w niedzielę o godz. 9.30, w dni powszednie o godz. 18.00. Podczas procesji modlimy się śpiewem Litanii do NSPJ.
 2. W sobotę 08.06 oraz niedzielę 09.06 w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy Peregrynację Relikwii św. Wojciecha jako przygotowanie do obchodów 100.lecia naszej Archidiecezji. Szczegółowy program duchowego przygotowania oraz program peregrynacji zamieszczony jest na plakacie, stronie internetowej oraz ulotkach, które możemy zabrać ze sobą. Przygotowanie rozpoczniemy dziś Męskim Różańcem o godz. 19.00.
 3. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy wspólnocie Kościoła Domowego, mieszkańcom ul. Fenikowskiego pod kierownictwem Pana Wiesława, Państwu Sikora oraz Wspólnocie Różańca Rodziców za Dzieci. Dziękujemy Panom: Leonowi, Klemensowi i Stanisławowi za przygotowanie naszego nowego kościoła. Składamy również podziękowania niosącym feretrony, baldachim i sztandar, dzieciom sypiącym kwiatki, liturgicznej służbie ołtarza oraz Pani Joannie za przygotowanie dzieci i Pani Agacie za prowadzenie śpiewu.
 4. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • poniedziałek – św. Karola i Towarzyszy, męczenników z Ugandy
  • środa – św. Bonifacego, bpa i męczennika
 5. Od dziś przez trzy kolejne miesiące niedzielna wieczorna Msza święta o godz. 20.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.
 6. W piątek 07.06 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. To też I piątek miesiąca. Msza święta dla dzieci o godz. 16.30. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna, a następnie nocna adoracja, którą zakończymy Mszą świętą o godz. 8.00 w sobotę. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Zapraszamy szczególnie dzieci klas III.
 7. W przedsionku kaplicy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim m.in. o znaczeniu krzyża w przestrzeni publicznej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.