Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023

 1. Dziś IV Niedziela zwykła. W czwartek 02.02 Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 16.30, 18.00. W tym dniu przynieśmy ze sobą świece. Poświecenie świec dla dzieci klas III podczas Mszy świętej o godz. 16.30. Święto Ofiarowania Pańskiego kończy czas śpiewania kolęd oraz bożonarodzeniowego wystroju kościołów i kaplic.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego to - ustanowiony przez św. Jana Pawła II - Dzień Życia Konsekrowanego. Nasza modlitwą otoczymy zakony i zgromadzenia oraz stowarzyszenia życia apostolskiego i instytuty świeckich. Ofiary złożone tego dnia zostaną przekazane na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji. 
 3. W liturgii:
  • wtorek – św. Jana Bosko, kapłana i patrona miasta Rumii
  • piątek – św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło
 4. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy za przyjęcie kolędy, modlitwę i duszpasterskie rozmowy. Dziękujemy też za złożone przy tej okazji ofiary. Po okresie kolędowym wracamy do stałej godziny wieczornej Mszy świętej, która w dni powszednie jest sprawowana o godz. 18.00. Biuro Parafialne jest czynne w poniedziałek i środę w godz. od 16.00 do 17.30.
 5. W I piątek Msza święta dla dzieci o godz. 16.30. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a następnie nocna adoracja, którą zakończymy w I sobotę nabożeństwem i Mszą świętą ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
 6. Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 09 – 18 czerwca. Koszt pielgrzymki wynosi 1.900 zł + 40 Euro. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 7. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 8. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.