Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

  1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Laetare czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości na drodze ku Wielkanocy poprzez trwanie w trudzie przemiany serc i w naszych postanowieniach.
  2. W piątek 19.03 przypada Uroczystość św. Józefa w roku Jemu poświęconym. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00, 9.30 oraz 18.00. Do uroczystości przygotowuje nas Nowenna, która odbywa się po Mszy świętej wieczornej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje piątkowy post. Uroczystość rozpocznie w Kościele powszechnym Rok Rodziny.
  3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Kazania głosi o. Marek Janus, franciszkanin, proboszcz parafii klasztornej.
  4. W tym tygodniu w ramach spotkań dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej we wtorek i czwartek poświęcone zostaną medaliki oraz książeczki. Dzieci oraz ich rodziców powierzamy modlitwie parafian.
  5. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Galilea” poświęcona Jezioru Galilejskiemu.
  6. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne, szczególnie za tacę inwestycyjną. Ksiądz Proboszcz dziś głosi kazania oraz zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w Parafii św. Krzyża w Gdyni Witominie.
  7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.